Akarshana Dhanurasana

(Įtempto lanko poza)

Sanskrito kalba akarshana reiškia „traukimas”, dhanus — „lankas”. Atitekantysis Akarshana Dhanurasaną primena įtempusį lanką šaulį. Atsisėskite tiesiai. Ištieskite į priekį kojas. Kairę koją perkelkite per dešinę ir kulną nuleiskite ant grindų prie dešinės kojos čiurnos. Dešine ranka suimkite kairės kojos nykštį, o kaire ranka — dešines kojos nykštį. Galvą laikykite tiesiai. Kairės kojos nykštį pritraukite prie dešinės ausies. Grįžkite į pradinę padėtį. Atlikite pratimą dar kartą, pritraukdami dešinės kojos nykštį prie kairės ausies.


Pratimo atlikimas

1. Atsisėskite tiesiai. 2. Kojas ištieskite į priekį ir suglauskite. Kelių nelenkite. Delnais remkitės į grindis palei šonus. 3. Lenkdami per kelį, kairę koją perkelkite per dešinę, kulną nuleiskite ant grindų prie dešinės kojos čiurnos. 4. Pasilenkite į priekį ir dešine ranka suimkite kairės kojos nykštį, o kaire ranka — dešinės kojos nykštį. Sėdėkite tiesiai, žiūrėkite į priekį. 5. Įkvėpdami lėtai traukite kairę koją už piršto aukštyn, kol kelis atsidurs netoli kairės pažasties, o nykštys palies dešinę ausį. Galvą laikykite tiesiai, žiūrėkite į ištiestos dešinės kojos nykštį. Kūną įtempkite. 6. Sėdėkite tokia poza 10 sekundžių arba ilgiau, kol galite būti nekvėpavę. 7. Lėtai iškvėpdami, grįžkite į pradinę padėtį. Kairę koją pamažu nuleiskite ant grindų, atleiskite kojų pirštus, kojas ištieskite į priekį ir suglauskite, delnus padėkite ant grindų palei šonus. Nugarą ir galvą laikykite tiesiai. Atsipalaiduokite. 8. Pratimą atlikite kita koja.
jogos kursai

Kitas pratimo variantas

1. Atsisėskite Sukhasana. 2. Kojas ištieskite į priekį ir suglauskite. Kelių nelenkite. Delnais remkitės į grindis palei šonus. 3. Pasilenkite į priekį ir dešine ranka tvirtai suimkite dešinės kojos nykštį. 4. Ištieskite kairę ranką ir suimkite kairės kojos nykštį. Giliai įkvėpdami, dešinę koją lenkite per kelį ir ranka lėtai traukite ją aukštyn kuo arčiau ausies. Traukdami dešinę alkūnę kelkite aukštyn ir stumtelėkite atgal, galvą laikykite tiesiai. Kai dešine ranka pėdą traukiate artyn prie ausies, kaire ranka tempkite ištiestos kairės kojos nykštį, bet koją laikykite ant grindų, kelio nelenkite. Dešinės kojos nykščiu turite paliesti dešinę ausį. Galvą laikykite tiesiai, žiūrėkite į kairės kojos nykštį. 5. Galutinės pozos trukmė — dešimt sekundžių ar ilgiau, kiek galite būti nekvėpavę. Įsivaizduokite, jog tempiate lanką. 6. Grįžkite į pradinę padėtį. Iškvėpdami dešinę koją tieskite ir nuleiskite ant grindų. Atleiskite rankų pirštus. Atsisėskite tiesiai. Kojas suglauskite. Delnus nuleiskite ant grindų. 7. Pratimą kartokite kaire koja.

Kvėpavimas

Mokydamiesi pozą, iš pradžių kvėpuokite paprastai. Vėliau, pėdą traukdami prie ausies, lėtai įkvėpkite; koją nuleisdami ant grindų, pamažu iškvėpkite.

Pastaba

Šią asaną atlikite po tris kartus kiekviena koja. Abu variantus galite daryti vieną po kito. Po to atsipalaiduokite Savasana.

Kuo naudinga Akarshana Dhanurasana?
Fizinis poveikis

1. Atliekant pozą, treniruojamos rankos, pečiai, krūtinė, liemuo, nugara, šlaunys ir blauzdos. Šios kūno dalys pasidaro tvirtos, proporcingos. 2. Reguliariai treniruojantis, kojų, rankų ir klubų raumenys bei sąnariai pasidaro elastingesni ir lankstesni. 3. Poza išmankština pečius, mažina skausmus. 4. Stiprina kelius ir sėdimąjį nervą. 5. Mankština ir tiesina apatinę stuburo dalį. 6. Šalina nedidelius klubų sąnarių defektus. 7. Kelia pilvo organų tonusą, sumažėja jų kraujo stazė. 8. Sutvarko virškinimą ir žarnų peristaltiką. 9. Padeda sumažinti riebalų kiekį ant pilvo ir liemens. 10. Teikia žvalumo.

Terapinis poveikis

1. Gydo kojų, rankų ir kelių sąnarių reumatą. 2. Gydo sutrenkimo deformuotą kelį. 3. Mažina sėdimojo nervo neuralgiją. 4. Gerėja kepenų veikla. 5. Atliekant pratimą, susitraukinėja pilvo raumenys. Tai naudinga sergant dispepsija ir vidurių užkietėjimu.

Parašykite komentarą