Bhadrasana

(Gydomoji sėdima poza)

Bhadra sanskrito kalba reiškia „gydantis, naudingas”. Atsisėskite tiesiai. Ištieskite kojas. Kojas sulenkite ir suglauskite padus. Rankomis suimkite kojų pirštus. Pritraukite prie savęs pėdas, kulnus prispauskite vienoje ir kitoje tarpuvietės pusėje. Keliais lieskite grindis. Sėdėkite tiesiai. Grįžkite į pradinę padėtį.

Pratimo atlikimas

1. Atsisėskite Sukhasana. 2. Kojas ištieskite, suglauskite. 3. Lenkdami kelius, pėdas pritraukite arčiau savęs. Suglauskite padus, kulnus sudėkite lygiai vieną prie kito. Sunerkite rankų pirštus ir apglėbkite jais kojų pirštus bei dalį pėdų. Liemenį ir galvą laikykite tiesiai. 4. Lenkdami alkūnes, rankomis pamažu traukite pėdas artyn prie savęs, kol kulnai atsiras priešais lytinius organus. Šlaunis skėskite į šonus, kelius pamažu leiskite žemyn. 5. Keliais palieskite grindis. 6. Kulnus įremkite abiejose tarpuvietės pusėse. Sėdėkite visiškai tiesiai.
Bhadrasana

Pastaba

Iš pradžių šia poza pabūkite tik keletą sekundžių, vėliau pamažu ją ilginkite iki 15 sekundžių.


Patarimai pradedantiesiems

1. Pratimą atlikti taisyklingai iš pradžių gali būti sunku. Suglauskite kojų padus ir traukite artyn. Pritraukę kulnus kuo arčiau tarpuvietės, pabūkite taip keletą sekundžių. Kasdien stenkitės pritraukti vis arčiau ir po kiek laiko sugebėsite kulnus įremti abiejuose tarpuvietės šonuose. 2. Iš pradžių kelius pavyks nuleisti žemyn tik kelis centimetrus, bet šlaunų vidinių pusių raumenis, raiščius ir sausgysles išmankštinsite per kelias savaites. Jie pasidarys elastingi, ir keliai patys centimetras po centimetro lengvai leisis žemyn, pasieks grindis.

Kiti pratimo variantai

Pateikiame dar du šios asanos variantus. 1. Suglauskite padus, kulnus įremkite abiejose tarpuvietės pusėse (kaip aprašyta aukščiau). Rankas laikykite ne ant pėdų, o alkūnes atgręžkite į šalis ir delnus uždėkite ant kelių. Kelius lengvai spustelėkite žemyn, žiūrėkite, kad kulnai ir pirštai būtų suglausti. Vienodai spausdami abu kelius, pamažu atpalaiduokite ir visiškai nuleiskite šlaunis, kad keliai atsidurtų ant grindų. Stuburą, kaklą ir galvą laikykite tiesiai. Atlikdami pratimą, visą laiką žiūrėkite tiesiai. Pabūkite taip kelias sekundes. 2. Rankomis tvirtai suimkite pėdų čiurnas. Dilbiais spauskite šlaunis, kol keliais pasieksite grindis. Stuburą laikykite tiesiai, žiūrėkite į priekį. Sėdėkite taip keletą sekundžių.
Pasirinkite vieną iš trijų Bhadrasanos variantų, kuris jums lengviausias ir naudingiausias. Svarbiausia, atliekant šią asaną, yra tai, kad kojos būtų visiškai sulenktos, o keliais liestumėte grindis.

Kuo naudinga Bhadrasana?
Fizinis poveikis

1. Stiprėja kirkšnių, dubens ir šlaunų raumenys. 2. Pratimas naudingas šlapimo ir lytinių organų srities raumenims bei raiščiams, gerina kraujotaką. 3. Išmankština klubų, kelių ir pėdos čiurnų sąnarius, jie pasidaro lankstesni. 4. Apsaugo nuo inkstų, prostatos ir šlapimo pūslės ligų. 5. Mažina riebalų sluoksnį ant šlaunų.

Terapinis poveikis

1. Bhadrasana apsaugo nuo išvaržos ir hemorojaus, padeda gydyti daugelį išeinamosios angos ir tiesiosios žarnos ligų. 2. Padeda gydyti sėdimojo nervo neuralgiją. 3. Sėkmingai gydo nuo lytinės potencijos silpnėjimo ir naktinių poliucijų.

Pastabos
1. Ši asana dar vadinama Gorakshasana. 2. Išmokus atlikti Bhadrasaną, bus lengviau mokytis Padmasaną.

Parašykite komentarą