Gomukhasana

(Karvės galvos poza)

Sanskrito kalba go reiškia „karvė”, mukha — „galva”, „veidas”. Poza taip vadinama, nes sulenktos kojos primena karvės galvą: keliai atrodo lyg snukis, blauzdos — snukio šonai, pėdos — ausys.
Atsisėskite tiesiai. Ištieskite kojas. Sulenkite kairę koją, pėdą pakiškite po dešine šlaunimi taip, kad kulnas būtų prie dešinio sėdmens šono. Sulenkite dešinę koją ir perkelkite ją per kairę šlaunį, kulną padėkite prie kairio sėdmens šono. Kojų padus atsukite į viršų. Kelius dėkite vieną ant kito. Rankomis braukite nugara ir sunerkite pirštus. Laikykitės tiesiai. Žiūrėkite į priekį. Grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite, keisdami rankas ir kojas.

Pratimo atlikimas

1. Atsisėskite Sukhasana. 2. Ištieskite į priekį kojas. Sulenkite kairę koją. Pakelkite dešinį kelį, pakiškite kairę pėdą po dešine šlaunimi ir kairį kulną padėkite prie dešinio sėdmens žemiau klubo sąnario. Kojos pirštus ir pėdos kraštą padėkite ant grindų, padą atgręžkite į viršų. Kairės kojos šlaunį laikykite tiesiai prieš save. 3. Taip pat sulenkite dešinę koją ir perkelkite per kairę šlaunį. 4. Kelius sudėkite tiksliai vieną ant kito ir žiūrėkite, kad jie būtų tiesiai prieš jus. Sėdėkite tiesiai. Pasukite kairę ranką iš alkūnės, plaštaką ir dilbį užkiškite už nugaros ir pastūmėkite plaštaką kuo aukščiau. Pakelkite dešinę ranką į viršų, žastu lieskite ausį. Ranką per alkūnę sulenkite, plaštaką ir dilbį nuleiskite už peties ir braukite nugara žemyn. Kai pirštų galai tarp menčių susisieks, sulenkite abiejų rankų smilius ir, sunėrę juos, traukite.
5. Galvą, kaklą ir stuburą laikykite tiesiai. Žiūrėkite į priekį. Pabūkite šia poza, kol pavargsite, ir grįžkite į pradinę padėtį. 6. Pratimą atlikite keisdami kojas. Galutinė poza turi trukti tiek pat, kiek ir pirma.

Gomukhasana

Kuo naudinga Gomukhasana?
Fizinis poveikis

1. Stiprina dilbių, pečių, krūtinės, nugaros, klubų ir šlaunų raumenis. 2. Išmankština nugarą ir pečių sąnarius. Kojų ir rankų sąnariai pasidaro lankstūs. 3. Sunertos už nugaros rankos tiesina sulinkusius pečius ir stuburą. Šalina įprotį kūprintis, padeda formuoti taisyklingą sėdėseną ir eiseną. 4. Stiprina čiurnas ir keltis, keliai pasidaro lankstesni. 5. Poza duos daug naudos turintiems storas šlaunis ir sėdmenis. 6. Lavina krūtinės raumenis, didina krūtinės ląstą ir plaučių tūrį. 7. Moterims padidėja krūtys. 8. Aktyvina lytinių liaukų veiklą. 9. Asana ypač naudinga dirbantiems sėdimą darbą.


Terapinis poveikis

1. Palengvina nugaros raumenų skausmą, gydo patemptas rankų sausgysles. 2. Padeda gydyti kojų spazmus, kojų raumenys tampa elastingesni. 3. Stimuliuoja kojų sąnarių kraujotaką, dėl to sumažėja reumatinis kojų skausmas. 4. Mažina išsiplėtusių venų skausmą, sėdimojo nervo neuralgiją. 5. Padeda išvengti hemorojaus.

Pastabos

Gomukhasana yra gana paprasta poza, ją gali daryti visi. Apkūniems bei stambiems žmonėms, taip pat turintiems nelanksčius raumenis ir sąnarius iš pradžių bus sunku, bet, atkakliai pasitreniravus, šlaunų raumenys pasidarys elastingesni, dubens sąnariai pripras. Liekniems žmonėms šią asaną lengviau išmokti.

Comments
  • Indrė:

    Labai ačiū už šį puslapį. Labai informatyviai ir aiškiai viskas aprašyta. Jaučiasi, kad įdėta širdies. Ačiū.

Parašykite komentarą