Vajrasana

(Deimanto poza)

Vajra sanskrito kalba reiškia „deimantas”.
Atsisėskite tiesiai. Sulenkite per kelius kojas ir padėkite šalia sėdmenų. Suglauskite kelius. Grįžkite į pradinę padėtį.

Pratimo atlikimas

1. Atsisėskite Sukhasanos poza. Kojas ištieskite į priekį. 2. Sulenkite per kelius pirma vieną, paskui kitą koją ir padėkite jas prie sėdmenų padais į viršų. Sėdmenų nuo grindų nepakelkite. 3. Kelius pritraukite arčiau vieną prie kito. Sėdėkite tiesiai. Žiūrėkite į priekį. Grįžkite į pradinę padėtį.
Vajrasana1Vajrasana2 Vajrasana3

Kitas pratimo variantas

Atsisėskite tiesiai. Kojas ištieskite į priekį. Sulenkite kojas per kelius, blauzdas paslėpkite po šlaunimis. Kojų pėdas laikykite ne šalia sėdmenų, kaip pirmuoju atveju, o kulnus pakiškite po sėdmenimis taip, kad atsisėstumėte ant blauzdų ir pėdų vidinių pusių. Blauzdos ir viršutinė pėdų dalis turi liesti grindis, kojų nykščiai suglausti. Taip sėdėti ant kojų visiškai patogu. Kelius suglauskite, nugarą, kaklą ir galvą laikykite vienoje tiesėje. Kairį delną uždėkite ant kairės šlaunies netoli kelio, dešinį — ant dešinės šlaunies, rankų pirštus suglauskite. Žiūrėkite tiesiai.

Pastabos

1. Atlikdami pratimo variantą, sėdėkite tarp kulnų, o ne ant jų. Kulnus truputį patraukite toliau vieną nuo kito ir atsisėskite ant kojų čiurnų ir pėdų vidinių kraštų. 2. Patraukdami kojas į vieną ar kitą pusę, suraskite patogiausią padėtį, kad jaustumėtės lyg sėdėdami ant pagalvėlės. 3. Pirmasis Vajrasanos variantas yra naudingesnis negu antrasis.

Patarimai pradedantiesiems

1. Nesistenkite per jėgą išmokti galutinės pozos ar per ilgai ja išbūti. Mokykitės pamažu, kasdien stenkitės išbūti vis ilgiau. Po kelių savaičių lengvai galėsite atlikti pratimą ir be vargo šiek tiek pasėdėsite. 2. Treniruokitės pamažu, nesistenkite iš karto atsisėsti ant grindų. Pirmiausia po truputį pripratinkite kelių bei čiurnų sąnarius, šlaunų bei blauzdų raumenis. 3. Jeigu keliai ir čiurnų sąnariai nepaslankūs, iš pradžių po čiurnomis galite pasidėti pagalvėlę. Jei nuo spaudimo pradėtų truputį skaudėti čiurnų sąnarius, pamasažuokite juos rankomis. Pasitreniravus pozą kelias savaites, skausmas pranyks. 4. Mokydamiesi galite taikyti tokį metodą. Atsistokite tiesiai. Atsiklaupkite, kelius ir pėdas praskėskite. Grindis lieskite tik keliais ir kojų pirštais (padus laikykite vertikaliai). Lėtai leiskite žemyn sėdmenis ir atsisėskite ant šlaunų bei kulnų vidinių pusių lyg ant pagalvėlės. Suglauskite kelius. Galvą ir stuburą laikykite tiesiai. Žiūrėkite į priekį. Atpalaiduokite rankas ir visą kūną. Šitaip sėdėkite nejudėdami, kvėpuokite paprastai. Pasitreniravę keletą dienų, stumtelkite kojų pirštus ir viršutinę pėdos dalį padėkite ant grindų.


Kuo naudinga Vajrasana?
Fizinis poveikis

1. Išmankština nelanksčius kojų sąnarius ir raiščius, stiprina klubus, šlaunis, kelius, blauzdas, čiurnas, keltis bei pirštus. 2. Stiprina stuburo ir dubens raumenis. 3. Šalina nuo šlaunų nereikalingus riebalus. 4. Grakština laikyseną.

Terapinis poveikis

1. Dešimčiai minučių atsisėskite Vajrasana — tai padės virškinti, nes mažiau kraujo pritekės į kojas, o daugiau — į vidaus organus. Vajrasana yra vienintelė asana, kurią galima atlikti pavalgius. 2. Poza padeda išvengti virškinimo sutrikimų ir dujų kaupimosi žarnyne. 3. Gydo kojų reumatą bei kojų pirštų, blauzdų, kelių ir šlaunų mialgiją. 4. Padeda nuo podagros. 5. Sergantiesiems venų išsiplėtimu ar sėdimojo nervo neuralgija patartina kuo ilgiau pasėdėti Vajrasana. 6. Mažina nugaros skausmus, gerina širdininkų savijautą. 7. Padeda gydyti plokščiapadiškumą.

Pastabos

1. Asaną gali atlikti kiekvienas.
2. Jei nemokate jokios pozos sukryžiuotomis kojomis, sėdėdami Vajrasana, galite atlikti kvėpavimo pratimus.

meditacija

Comments
  • Tikrai jauni,netraumuoti gali varjasana sedeti,bet ne kiekvieno konstitucija tai leidzia atlkti…Tokia reali Tiesa..

Parašykite komentarą