Talasana

(Palmės poza)

Tala sanskrito kalba reiškia „palmė”. Įkvėpdami kelkite rankas aukštyn ir stiebkitės. Atsistokite ant pirštų galų. Tempkitės. Ištieskite kaklą, galvą atloškite, žiūrėkite į viršų. Iškvėpdami grįžkite į pradinę padėtį, rankas nuleiskite žemyn palei šonus.

Pratimo atlikimas

1. Atsistokite tiesiai. Kojas praskėskite pečių pločiu, pėdas pasukite šiek tiek į išorę. 2. Įkvėpdami įtempkite rankas ir kelius ir kelkite aukštyn rankas delnais vienas į kitą. Kai rankos pakeltos pečių aukštyje, pradėkite pamažu stiebtis, stengdamiesi neprarasti pusiausvyros. Kol rankas iškelsite virš galvos, atsistokite ant pirštų galų. Žiūrėkite tiesiai. Lėtai iškvėpkite, nepraraskite pusiausvyros. 3. Vėl lėtai įkvėpkite. Stovėdami ant pirštų galų ir stengdamiesi neprarasti pusiausvyros, iš pečių įtempkite rankas ir tieskite jas aukštyn, taip pat įtempkite rankų pirštus. Dar labiau pasistiebkite, visu kūnu kiek galėdami tempkitės aukštyn. Kūno svorį perkelkite į kojų pirštus. Atloškite galvą ir žiūrėkite į viršų. Nekvėpuokite, nepraraskite pusiausvyros. 4. Stovėkite šitaip įsitempę, kol galite būti nekvėpavę. 5. Įkvėpdami atsipalaiduokite, grįžkite į pradinę padėtį: palei šonus nuleiskite rankas delnais žemyn, atsistokite visa pėda.

Kitas pratimo variantas

Įkvėpdami kelkite rankas ir stiebkitės. Atsistokite ant pirštų galų. Sunerkite rankas ir laikykite jas virš galvos delnais į viršų. Gerai pasitempkite, žiūrėkite į priekį. Iškvėpdami grįžkite į pradinę padėtį, rankas nuleiskite palei šonus.

Pratimo varianto atlikimas

1. Atsistokite tiesiai. Kojų padėtis „V” formos — kulnai suglausti, tarp pirštų tarpas. 2. Įkvėpdami įtempkite rankas ir kelius ir lėtai tieskite rankas aukštyn delnais vienas į kitą. Kai rankos pečių aukštyje, pradėkite pamažu stiebtis, atsistokite ant pirštų galų. Žastais lieskite ausis. Žiūrėkite į priekį. Letai iškvėpkite, nepraraskite pusiausvyros. 3. Tvirtai sunerkite pirštus. Delnus pasukite į viršų, sunertas rankas laikykite tiesiai virš galvos. Nelenkite alkūnių. Nepraraskite pusiausvyros. 4. Lėtai įkvėpkite. Galvą laikykite tiesiai, visu kūnu kiek galėdami stiebkitės aukštyn. Žiūrėkite tiesiai. Nepraraskite pusiausvyros. 5. Įsitempę stovėkite, kol galite būti nekvėpavę. 6. Iškvėpdami atleiskite pirštus, lėtai grįžkite į pradinę padėtį: rankas palei šonus nuleiskite, atsistokite visa pėda.
jogos mokykla Talasana

Kvėpavimas

Atlikdami Talasana, kvėpavimą derinkite su judesiais. 1. Keldami rankas ir stiebdamiesi lėtai ir giliai įkvėpkite; taip lengviau ištempsite kūną. 2. Pasistiebę nekvėpuokite. 3. Grįždami į pradinę padėtį, iškvėpkite.


Kuo naudinga Talasana?
Fizinis poveikis

1. Atliekant Talasaną, išilgai tempiamas stuburas, tiesinami jo išlinkimai. 2. Didėja plaučių tūris, tvirtėja kaklo, pilvo ir dubens raumenys. 3. Stiprėja blauzdų raumenys, čiurnos, padai ir kojų pirštai. 4. Didėja krūtinės ląsta, stiprėja pečių juostos raumenys. 5. Reguliariai atliekant šį pratimą paauglystės metais, iki tam tikro amžiaus galima paūgėti, nes Talasana ilgina stuburą. 6. Moterims padeda mažinti klubų apimtį, ploninti liemenį. 7. Padeda išmokti neprarasti pusiausvyros. 8. Lavina nervų ir raumenų koordinaciją. 9. Išsklaido kūno vangumą, todėl pratimas ypač naudingas dirbantiems sėdimą darbą. 10. Eisena pasidaro grakštesnė. 11. Reguliarios treniruotės skatina jaunuolių augimą. 12. Laikysena tampa grakštesnė. 13. Figūra pasidaro proporcinga, kūnas nesuglebęs, lankstus.

Terapinis poveikis

1. Talasana padeda gydyti sėdimojo nervo neuralgiją. 2. Gydo rankų virpėjimą. 3. Pratimas naudingas pilnapadžiams.

Pastabos

1. Yra keli šios asanos variantai. Aprašytieji du pozos variantai gana paprasti, nevarginantys ir labai naudingi. 2. Talasaną gali treniruotis bet kokio amžiaus žmonės, mergaitės ir berniukai. Pratimą galima kartoti kasdien.

Parašykite komentarą