Yoga Mudra – joga mudra

(Jogos simbolis)

Sanskrito kalba mudra reiškia „simbolis”.

Pratimo atlikimas

1. Atsisėskite Padmasana. Keliais lieskite grindis. 2. Ištieskite už nugaros rankas, kaire ranka suimkite dešinės rankos riešą, o dešinės rankos pirštais padarykite Gnana Mudra. 3. Giliai įkvėpkite. Iškvėpdami galvą ir viršutinę liemens dalį labai lėtai lenkite į priekį ant kelių. Lėtai leiskite žemyn pilvą, krūtinę ir pečius link grindų ir galiausiai kakta lengvai palieskite grindis. Visiškai atpalaiduokite kūną, ypač veidą ir nugarą. 4. Kvėpuokite lėtai, giliai ir ritmiškai. Nejudėdami pabūkite kurį laiką tokia poza. 5. Grįžkite į pradinę padėtį. Timptelėkite kaklą į priekį. Lėtai ir giliai įkvėpkite. Įkvėpdami labai lėtai tieskitės ir atsisėskite Padmasana. Lėtai iškvėpkite. Nuleiskite rankas, keletą minučių pasėdėkite paprastai kvėpuodami. Ištieskite kojas, atsipalaiduokite.

joga mudra

Kiek treniruotis?

1. Fiziniam kūno lavinimui atlikite galutinę pozą iš pradžių 5 sekundes, vėliau — 30. Jei norite pakelti nervų tonusą, pozą darykite vieną kartą — 1—3 minutes (per savaitę trukmę pailginkite 1 minute). Jei pozą atliekate vietoje pilvo pratimų, ji turi trukti tik 5—10 sekundžių, bet, kaitaliodami kojas, pratimą atlikite 5 kartus. Pasilenkę į priekį, nekvėpuokite. 2. Naudingiau šią pozą daryti vieną kartą visą minutę negu labai trumpai kelis kartus. Treniruodamiesi pozos trukmę ilginkite pamažu. 3. Jei galutine poza išbūnate minutę ar ilgiau, galite užsimerkti.


Kvėpavimas

1. Iš pradžių mokydamiesi kvėpuokite paprastai. Vėliau, jei pozą kartojate tris ar daugiau kartų, sėdėdami giliai įkvėpkite, lenkdamiesi į priekį, lėtai iškvėpkite, pasilenkę nekvėpuokite, grįždami į pradinę padėtį, lėtai įkvėpkite. Jei pozą atliekate vieną kartą bent minutę, lenkdamiesi lėtai iškvėpkite, o pasilenkę lėtai, giliai ir ritmiškai kvėpuokite. Grįždami į pradinę padėtį, įkvėpkite. 2. Pasilenkus kvėpuojama giliau negu paprastai, bet kvėpuokite natūraliai, ritmiškai.

Patarimai pradedantiesiems

1. Pradinė pozos padėtis gali būti ir Sukhasana, jei negalite atlikti pratimo atsisėdę Padmasanos poza. 2. Apkūniems, nelanksčiu stuburu žmonėms sunku atlikti galutinę pozą. Bet vis tiek treniruokitės, stengdamiesi (tik be įtampos) po truputį pasilenkti kuo žemiau. Pasilenkite kiek galite, ir vėl išsitieskite. Po kelių savaičių ar mėnesių pratimą sugebėsite atlikti taisyklingai. 3. Iš pradžių gali paskaudėti čiurnas, bet tai praeis.

Pastabos

1. Jei jums operuotas pilvas, prieš pradedant mokytis šio pratimo, geriausia būtų pasitarti su jogą išmanančiu gydytoju. 2. Pratimo negali daryti turintieji išvaržą. 3. Jis netinka, jei aukštas kraujospūdis, nes į galvą plūsta daug kraujo. 4. Pozos negali daryti nėščiosios.

Kuo naudinga Yoga Mudra
Fizinis poveikis

1. Poza labai ištempia nugaros raumenis ir stiprina stuburo diskus. Mankštinamas stuburas pasidaro lankstesnis. 2. Kelia nervų sistemos, ypač kryžkaulio srities nervų, tonusą. 3. Mažina kaklo nervų įtampą. 4. Gilus kvėpavimas stiprina plaučius, gerina kraujotaką. 5. Daugiau kraujo priteka į stuburą, tarpuvietę, smegenis. Poza apsaugo nuo raukšlių, nes daug kraujo priplūsta į galvą ir į veidą. 6. Paplatėja krūtinė, pečiai pasidaro lankstesni. 7. Stiprėja pilvo presas, nenusmunka pilvo organai. 8. Šalina riebalų sluoksnį nuo pilvo ir liemens. 9. Kelia dubens organų tonusą. 10. Masažuojami žarnynas, priešinė liauka, insktai, blužnis, šlapimo pūslė, dėl to gerėja jų veikla. 11. Grakštėja laikysena.

Terapinis poveikis

1. Gydo vidurių užkietėjimą (net ir lėtinį). Atliekant pratimą, kulnai spaudžia gaubtinę žarną, dėl to gerėja žarnų peristaltika, žarnyne nesikaupia nuodingos medžiagos. 2. Gydo daugelį skrandžio ligų, iš jų dispepsiją, skrandžio opą. 3. Žarnyne nebesikaupia dujos; gydo strėnų gėlą. 4. Apsaugo nuo kepenų ir blužnies padidėjimo, nuo išvaržos, fistulių ir apendicito. 5. Poza naudinga sergantiesiems astma ir diabetu. 6. Skatina sėklos gyvybingumą.

Pastabos

1. Pratimas tinka visiems. 2. Yoga Mudrą atlikite po visų asanų, po to darykite Pranayamą. 3. Yoga Mudra yra priešinga Matsyasanai.

Parašykite komentarą